KONST / Litografier / Litografier 7843205
nr 784 3205
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Litografier, 2 st, Albert Engström (1869-1940), Signerade, bladets mått: 28 x 38
Kondition: slitage, skador
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 22 oktober 2012
kl 19:10:31
100 kr
150 kr
200 kr
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström